Zadzwoń do nas! +48 221 228 311|kontakt@adwo24.pl

Czy dziecko musi płacić podatek od spadku otrzymanego po rodzicach?

Co do zasady podatkowi od spadku i darowizn podlega nabycie własności rzeczy lub praw w drodze dziedziczenia. Do zapłaty podatku zobowiązane są osoby fizyczne, które nabyły majątek o wartości przekraczającej kwotę wolną od podatku, która to kwota w przypadku osób należących do I grupy podatkowej, którą tworzą: małżonek, wstępni (rodzice, dziadkowie, pradziadkowie), zstępni (dzieci, wnuki,

By |2021-06-21T15:24:03+02:0021 czerwca, 2021|News, Prawo cywilne, Prawo pracy|Możliwość komentowania Czy dziecko musi płacić podatek od spadku otrzymanego po rodzicach? została wyłączona

Zaśnięcie pracownika jako naruszenie obowiązków pracowniczych.

Przemęczenie oraz długotrwała, często nużąca praca mogą spowodować sytuację, w której to pracownik może uciąć sobie drzemkę w czasie pracy. Taka właśnie sytuacja była przedmiotem rozważania Sądu Najwyższego w wyroku z dnia 11 maja 1998 r. (sygn. akt I PKN 421/98). Sąd Najwyższy wskazał, iż zaśnięcie pracownika w czasie pracy jest naruszeniem pracowniczego obowiązku jej

By |2020-12-11T15:32:39+02:0011 grudnia, 2020|Prawo pracy|Możliwość komentowania Zaśnięcie pracownika jako naruszenie obowiązków pracowniczych. została wyłączona

Czy pracownica w ciąży może wycofać się z porozumienia stron dotyczącego zakończenia zatrudnienia?

W praktyce zapisy dotyczące ochrony pracownicy w ciąży przed rozwiązaniem stosunku pracy nie nastręczają większych wątpliwości interpretacyjnych. Należy jednak postawić sobie pytanie – czy pracownica będąca w ciąży może uchylić się od skutków złożonego przez siebie oświadczania w przedmiocie zawarcia porozumienia z pracodawcą o rozwiązaniu stosunku pracy lub w przypadku złożenie przez nią oświadczenia o

By |2020-07-02T14:16:50+02:002 lipca, 2020|News, Prawo pracy|Możliwość komentowania Czy pracownica w ciąży może wycofać się z porozumienia stron dotyczącego zakończenia zatrudnienia? została wyłączona

Kiedy należy się wynagrodzenie za pracę w godzinach nadliczbowych?

Zgodnie z art. 151 § 1 Kodeksu Pracy praca w godzinach nadliczbowych, to praca wykonywana ponad obowiązujące pracownika normy czasu pracy, a także praca wykonywana ponad przedłużony dobowy wymiar czasu pracy, wynikający z obowiązującego pracownika systemu i rozkładu czasu pracy na mocy wiążącej go umowy o pracę. W niniejszym artykule postaram się przybliżyć kiedy pracownikowi

By |2020-04-23T11:01:24+02:0017 kwietnia, 2020|Prawo pracy|Możliwość komentowania Kiedy należy się wynagrodzenie za pracę w godzinach nadliczbowych? została wyłączona

Przejdź do góry